ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟΥ WEBINAR ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΠΡΟΦΙΛ ΣΤΟ GOOGLE SCHOLAR

Πέμπτη 24 Σεπτεμβρίου 2020

Αγαπητές και αγαπητοί Συνάδελφοι και Συνεργάτες,

H  Μονάδα Διασφάλισης Ποιότητας σε συνεργασία με το Παρατηρητήριο για την παρακολούθηση των διεθνών κατατάξεων (Rankings) του Ιδρύματος, οργανώνουν την Πέμπτη 24.09.2020 και ώρα 14.00, ενημερωτικό webinarμε θέμα: «Δημιουργία και Διαχείριση Προφίλ στην βάση Google  Scholar».

Μεταξύ των θεμάτων στα οποία θα δοθεί έμφαση, είναι ο έλεγχος και η διόρθωση των προφίλ στο Google  Scholar, για την απομάκρυνση άρθρων και δημοσιεύσεων στα οποία οι κάτοχοι δεν είναι συγγραφείς.

Το webinar θα πραγματοποιηθεί μέσω της εφαρμογής zoom, και το link στο οποίο θα πρέπει να συνδεθείτε είναι το εξής:

Join Zoom Meeting:

Δεσμευόμαστε ότι θα υπάρξουν και ανάλογες ενημερωτικές παρεμβάσεις που θα αφορούν και άλλες σημαντικές ερευνητικές βάσεις δεδομένων, αλλά και εξειδικευμένες παρουσιάσεις για επιμέρους παγκόσμιες κατατάξεις Πανεπιστημίων, και τις ενέργειες μας ώστε να βελτιωθεί η θέση του Ιδρύματος σε αυτές.

Με εκτίμηση,

Θάνος Δημόπουλος

Πρύτανης ΕΚΠΑ

Πληροφορίες:

Θεόδωρος Παπαϊωάννου, Καθηγητής Ιατρικής Σχολής ΕΚΠΑ, Γενικός Συντονιστής Παρατηρητηρίου,
e-mailthepap@med.uoa.gr

Δημήτρης Κουτσομπόλης, Υπεύθυνος Γραφείου Τύπου ΕΚΠΑ, email: dkouts@media.uoa.gr
Κωνσταντίνος Μπουρλετίδης, Γραμματέας ΜΟΔΙΠ/ΕΚΠΑ, e-mail:mpourle@uoa.gr
Σοφία Κρουσανιωτάκη, Διοικητική Υποστήριξη ΜΟΔΙΠ/ΕΚΠΑ, e-mail: skrousan@uoa.gr